Vyhledávání

Kontakt

Moto - Auto Jan Šafr
Horka u Bakova nad Jiz. Bakov nad Jizerou

+420326781544
+420326782571

motoauto@motoauto.cz

Bezpečnost plastových oken a dveří

Ochrana proti vloupání začíná u profilu

V neustále se měnícím světě stoupá potřeba ochrany a bezpečí. To platí zejména pro vlastní čtyři stěny. Ochrana hmotných a nehmotných hodnot v domě nebo bytě závisí také na ochraně, kterou zajišťují bezpečnostní systémy oken a dveří. Použití moderních prvků kování u našich oken umožňuje rozsáhlé varianty jejich bezpečnosti. Tuto bezpečnost dodatečně podporují i kované protiplechy z oceli pro bezpečnostní zámky, využívající výsuvné bezpečnostní čepy a různé varianty uzamykatelných klik. Silnostěnné profily ještě dále zvyšují odolnost kování proti vytržení. Bezpečnostní aspekt zvláštního druhu vykazují okna ze systému profilů S 7000 IQ. Doraz středového těsnění tohoto systému chrání kování před nežádoucím mechanickým působením zvenčí a zabraňuje, aby páčidla pronikla až ke kování.

Při zvýšených nárocích na bezpečnost doporučujeme následující speciální prvky domovních dveří:

  • Automatický zámek po uzavření dveří ty to automaticky zablokuje. Tím je vyloučeno rychlé otevření dveří vsunutím plastové kartičky nebo kousku pružné oceli.
  • U ocelových zámkových lišt se obvykle zabudovávají tři protiplechy, které nahrazují jednu celistvou ocelovou lištu. Vypáčení dveří obvyklými páčidly je tak prakticky vyloučeno.
  • Speciální vložky zámků odolávají všem obvyklým způsobům jejich násilného překonávání a umožňují individuální sladění bezpečnostního vybavení podle vlastních požadavků na bezpečnost.