Vyhledávání

Kontakt

Moto - Auto Jan Šafr
Horka u Bakova nad Jiz. Bakov nad Jizerou

+420326781544
+420326782571

motoauto@motoauto.cz

Příslušenství

Mikroventilace

je řešena jednoduchým, ale účinným způsobem. Prvky kování křídla zůstávají stejné, pouze v rámu je přidán speciální mikroventilační rámový díl. U tohoto systému mikroventilace je křídlo v mikroventilační poloze pevně fixováno a tím nedochází k rušivým zvukovým projevům při nárazu větru.

Nadzvedávací a blokovací systém

Obě funkce jsou integrovány do jednoho prvku a zajišťují perfektní navedení křídla do rámu a zároveň zamezují chybné manipulaci s klikou v otevřeném stavu křídla. manipulaci s klikou v otevřeném stavu křídla.

Základní bezpečnost

je zajištěna bezpečnostním rámovým uzávěrem a čepem hříbkového tvaru na spodní straně křídla.

Protiprůvanová pojistka

je funkční při sklopení a je integrována přímo v kovacích dílech umožňujících sklopení křídla, tzv.rámových a křídlových nůžkách. Úhel sklopení lze seřídit buď na plné, nebo poloviční vyklopení křídla.

Západka 

používaná u balkónových dveří pro přidržení křídla v rámu bez použití kliky je řešena na principu permanentního magnetu, což zaručuje naprostou bezhlučnost při otevírání a zavírání křídla.

 

Příslušenství zvyšující komfort obsluhy

Do základní sestavy kování lze včlenit další prvky kování, které významným způsobem zvýší komfort obsluhy otevíravých nebo otevíravě sklopných systémů.

Sklopné nůžky

 u sklopných systémů je možné použít speciálních sklopných nůžek, které dovolí sklopit křídlo do dvou různých poloh a současně dovolují sklopit křídlo o 90° do tzv. mycí polohy. Kromě těchto možností umožňují prakticky realizovat libovolný úhel sklopení.

Polohové sklápění křídel

Umístěním tzv. větracích nůžek do sestavy kování je možné realizovat vyklopení křídla do libovolné polohy a v této poloze zajistit křídlo pomocí kliky.

Omezovač a brzda křídla

Doplněním kování o speciální díl na spodní straně křídla, lze stabilizovat otevřené křídlo. To znamená, že libovolný úhel otevření lze zafixovat pomocí ovládací kliky. Současně tento systém omezuje otevření křídla na úhel 90°. Integrací všech možných způsobů ovládání křídla do jedné stavební výplně lze podle polohy kliky zajistit celkem šest různých stavů výplně.

Nový systém dětské pojistky

umožňuje zajistit okenní křídlo tak, aby mohla být použita pouze funkce sklopení. Klasické provedení dětské pojistky má však závažnou nevýhodu v tom, že při otočení kliky do vodorovné polohy je křídlo přidržováno k rámu pouze dětskou pojistkou, kterou lze při větších rozměrech křídel snadno vytrhnout násilím a tím poškodit křídlo i rám v místě uchycení pojistky. Nové řešení, které spočívá ve změně křídlových nůžek a sklopného rámového uzávěru změní funkci ovládání tak, že při poloze kliky svisle dolů je křídlo zavřeno, při vodorovné poloze je křídlo sklopeno a při svislé poloze nahoru je křídlo otevřeno. Použitím kliky, která dovoluje pohyb pouze o 90° pracuje systém pouze v zavřeném nebo sklopeném stavu. Pro otevření křídla je možné kliku odjistit klíčem a křídlo otevřít. Takovéto řešení odstraňuje nevýhody klasické dětské pojistky