Vyhledávání

Kontakt

Moto - Auto Jan Šafr
Horka u Bakova nad Jiz. Bakov nad Jizerou

+420326781544
+420326782571

motoauto@motoauto.cz

O firmě

Přestože sídlo firmy MOTO - AUTO Jan Šafr je umístěné na okraji obce čítající jen pár čísel popisných, asi jen málokdo je přehlédne. Pokud jedete po dálnici ve směru od Prahy na Turnov a Liberec a míjíte u Bakova nad Jizerou motorest Avion, pak se otevře po pravé straně pohled na okraj vesnice Horka s velkou budovou v poli. Popředí dominuje velký bilboard s logem zmíněné firmy. Již podle jména je naprosto jasné, že činnost firmy je zaměřena na automobilový průmysl. Ovšem činností, kterými se firma zabývá, je mnohem více. V následujících řádcích je v krátkosti představíme, ale nežli se k tomu dostaneme,podívejme se do nedávné minulosti firmy na to, jakými zkušenostmi již prošla.

Firmu MOTO - AUTO založil Jan Šafr v květnu roku 1991 za finanční pomoci a neocenitelných rad svých rodičů. Předmětem činnosti se stal nákup a prodej. Už tehdy to byly automobilové doplňky, náhradní díly, autopříslušenství, ale také průmyslové zboží a textil. Nelehkých podnikatelských začátků si užil Jan Šafr dost a mohl by o nich dlouze vyprávět. Díky nezdolnému osobnímu elánu počáteční potíže překonal a firma se začala postupně úspěšně rozšiřovat. Ještě v prvním roce činnosti přibyla k první prodejně na bakovském náměstí další v Náchodě a v roce 1992 byla otevřena dokonce i prodejna v Praze. "V tomto roce jsem začal provozovat i pojízdnou prodejnu v přestavěném nákladním automobilu LIAZ. Právě tehdy vzniklo pro získání identity logo firmy MOTO - AUTO a byla určena firemní modrá barva", vzpomíná Jan Šafr. V létě 1993 se podařilo úspěšně zařadit do rozšiřující se sítě stálých regionálních partnerů mladoboleslavské automobilky. Především z tohoto důvodu byla jak prodejna v Praze, tak pojízdná prodejna zrušena a naopak byl rozšířen prodej náhradních dílů v Bakově nad Jizerou. Nákup nového nákladního vozu IVECO znamenal v dubnu roku 1993 pro firmu nezapomenutelné datum. Náhradní díly nabízené firmou z Horky putují do zahraničí a především do Polska, kde se vozy Škoda začaly těšit stále větší oblibě.

V únoru 1994 otevřela firma v prostorách bývalého obchodního domu Jizera v Bakově prodejnu autodílů a smíšenou prodejnu původně textilního zboží s postupně rozšířeným sortimentem o papírenské zboží, drogerii, barvy a laky. Koncem roku byly nakoupeny obráběcí stroje jako základ budoucí vlastní výroby náhradních autosoučástek. "Dlouhou dobu jsme usilovali o povolení stavby nové skladové haly na pozemcích odkoupených od města. V roce 1995 jsme zakoupili dlouhodobě neužívaný zemědělský objekt v Horce u Bakova", říká Jan Šafr. Současně počátkem tohoto roku byla v mladoboleslavské lokalitě Radouč v pronajatých prostorách zahájena výroba náhradních autosoučástek. Dosud převažující obchodní činnost tak byla rozšířena o výrobní část.

Rok 1995 znamenal i zahájení další aktivity firmy MOTO - AUTO. V srpnu zakoupila firma motorest AVION ležící na odpočívadle hlavního silničního tahu E 65/10 ve směru na Liberec. Restaurační zařízení známé jako "Letadlo" bylo opětovně zprovozněno v polovině roku 1996 a nabízí dosud 34 míst nejen pro příjemné posezení, ale i ke konzumaci teplé kuchyně.Do budoucna má firma s tímto objektem nové záměry.nyní lze říci jen to, že z důvodů stísněných i jinak nevhodných prostor se uvažuje o uzavření objektu pro restaurační činnost a vybudování nově koncipovaného zařízení.

Konec roku 1996 znamenal dokončení rekonstrukce objektu v Horkách. Zde na ploše 1500 m2 je nyní nabízen takřka kompletní sortiment náhradních dílů na vozy Škoda. Od tohoto roku se firma zabývá i opravami motorových vozidel. Zkušenosti práce s plastovými profily, které vznikly při rekonstrukčních pracech areálu v Horce, daly podnět ke vzniku další podnikatelské aktivity. "Firma MOTO - AUTO se stala partnerem renomovaného výrobce širokého sortimentu plastových produktů belgické firmy Deceuninck", "říká Jan Šafr. Počátkem roku 1997 byla zahájena výroba a prodej reklamních panelů, montáž a prodej obkladových profilů, výroba plotů, pergol a dalších výrobků z PVC lamel. Po náročném prověření výroby jsou nyní ve výrobním sortimentu firmy MOTO - AUTO také okna, balkónové a vstupní dveře, zimní zahrady a konstrukce zastřešení s použitím plastových prvků zmíněné firmy Deceuninck, kování firmy ROTO a Schuring, skelních výplní firmy Pilkinton BB - Glass, polykarbonátových desek firmy Kayserberg. Tuto výrobu ještě doplňuje výroba bran a montáž automatických pohonů s dálkovým ovládáním. Nárůst výroby donutil firmu k výstavbě nových výrobních hal, kam byla přemístěna rozšířená výroba plastů a připravuje se přemístění výroby náhradních dílů z Mladé Boleslavi.

V roce 2000 firma MOTO - AUTO úspěšně prochází certifikačním auditem systému řízení jakosti podle ČSN EN 9001 společnosti Český lodní a průmyslový registr. Dozorovými audity v roce 2001 a 2002 firma prochází bez závad.

Rok 2003 je ve znamení příprav na zavedení systému managementu jakosti podle normy ČSN EN ISO 9001:2001.

V roce 2004 zavádí firma systém managementu jakosti podle normy ČSN EN ISO 9001:2001

Během roku 2006 zavádí firma MOTO-AUTO do výroby dvěří a oken technologii firmy GEALAN . Získává v této souvislosti také certifikát Centra stavebního inženýrství - viz. Certifikace.

Výčet činnosti firmy MOTO - AUTO je široký. Je zřejmé, že vedení firmy přehodnocuje neustále aktivity, které směřují k úspěšnosti na podnikatelském poli. I proto nyní vyrůstá v Horce nová hala pro rozšíření skladu náhradních dílů a pro rozrůstající se automobilový park. Jan Šafr si velice cení spolupráce s řadou renomovaných domácích i zahraničních firem, pochopitelně nejvíce ho těší spolupráce s mladoboleslavskou automobilkou Škoda Auto.

Mottem firmy je rčení :O sortimentu, kvalitě i cenách se můžete přesvědčit sami. A to je vysoce pravdivé tvrzení. Neboť slyšet a číst může člověk cokoliv. Přesvědčí-li se však na vlastní oči, pak bývá spokojen. Při návštěvě moderního areálu v Horkách připomíná zemědělství jen historie a charakteristické tvary objektů. Precizně upravené okolí, čistota, uplatnění vlastních výrobků a čilí stavební ruch - to je dnešek v Horce a nezbývá než dodat vyřčené - přesvědčte se sami. Opravdu to stojí za návštěvu i kdybyste neměli nic kupovat.

Slovo ředitele

Vážení obchodní přátelé, milí zákazníci

Dovolte mi, abych Vám prostřednictvím internetových stránek ve stručnosti představil činnost naší firmy a poděkoval všem dosavadním partnerům za dobrou spolupráci. Věřím, že i budoucí obchodní partnery přesvědčí rozsah našich služeb, že zváží výhody spolupráce s naší firmou a projeví nám důvěru při uzavření nových obchodních kontraktů.

Zároveň chci ze srdce poděkovat všem našim zaměstnancům, jejichž každodenní práce si velmi vážím. Jsem si vědom toho, že bez dobré týmové spolupráce by nemohla firma pokračovat v rozvoji svých podnikových aktivit. V nadcházejícím období přeji všem mnoho pracovních a osobních úspěchů.

MOTO - AUTO Váš partner pro příští období


Sídlo společnosti se nachází v Horkách u Bakova nad Jizerou, asi 7km od Mladé Boleslavi u dálnice E65/10 ve směru Praha - Liberec. V současné době mohou zákazníci v sídle společnosti navštívit tři prodejní střediska, kde nabízíme sortiment náhradních dílů na vozy ŠKODA, plastové profily oken, dveří, posuvných dveří, zimních zahrad, skleníků,předokeních rolet, mřížek proti hmyzu, plotů, pergol, zábradlí, vrat,bran, dálkového ovládání vrat, ohrad, posuvných brán a laviček, nebo se můžete občerstvit v atraktivním prostředí motorestu AVION.