Vyhledávání

Kontakt

Moto - Auto Jan Šafr
Horka u Bakova nad Jiz. Bakov nad Jizerou

+420326781544
+420326782571

motoauto@motoauto.cz

Plastové profily GEALAN

Profil GEALAN 6-ti komorový - zaoblený - celodekor

Kladete ve svém bytě nebo domě velký důraz na vlastní styl a sladění věcí až do nejmenšího detailu? Potom jsou pro Vás správnou volbou okna GEALAN. Splní všechna Vaše očekávání spojená s moderním komfortem bydlení. Vzhledově měkké kontury společně s oblými zasklívacími lištami tvoří estetický i hodnotově jedinečný prvek, jež dotváří Vaši individualitu a životní styl.

Historie

Okna, lépe řečeno okenní konstrukce patří ke stavebním prvkům, které za sebou mají dlouhý vývoj ovlivňovaný architektonickými požadavky i používanými materiály. Tak jako v řadě jiných oblastí i tady se začaly ve 2. polovině minulého století uplatňovat plasty. Během několika desítek let byla vyvinuta konstrukční řešení, která oknům vyrobeným z optimalizovaného PVC zaručují řadu vynikajících vlastností, včetně vysoké schopnosti tepelné i zvukové izolace, tvarové stálosti i estetických kvalit. Z hlediska všech těchto parametrů patří k těm nejkvalitnejším plastové profily německého výrobce Gealan. Čtyřkomorové, pětikomorové a šestikomorové tvrzené PVC profily této značky splňují vysoké požadavky na funkčnost, stabilitu, pohodlnou údržbu i dlouhou životnost. Z profilu Gealan nabízí naše firma nejen okna, ale i výkladce, balkonové dveře, posuvné dveře, vchodové dveře a prosklené stěny. Pro profily Gealan jsou typické zaoblené kontury, které přispívají k elegantnímu nadčasovému vzhledu oken. Zákazníci mají navíc možnost vybrat si z množství barevných odstínu a desítek tvarových variant, včetně atypů.

Nejpoužívanějším produktem značky GEALAN je šestikomorový profil S 8000 IQ s dorazovým těsněním a stavební hloubkou 74 mm, který se vyznačuje hospodárností a optimalizací materiálu. Profilový systém S 8000 IQ nabízí velice dobrý koeficient prostupu tepla Uf = 1,2 W/m²K (6 komor). Ukazuje se, že právě větší stavební hloubka systému má příznivý vliv na snížení prostupu tepla, takže vyhoví i náročným normám na úspory energií.

Novinka

Novým produktem značky GEALAN je šestikomorový profil S 8000 IQ Plus s dorazovým těsněním a stavební hloubkou 83mm. Tento profil vznikl na základě požadavku vyhlášky o šetření energií, kdy je požadováno zlepšování tepelné izolace budouv. Proto vyvinula firma GEALAN nové šestikomorové systémy s konstrukční hloubkou 83 mm, systémem středového těsnění S 7000 IQ Plus a systémem dorazového těsnění S 8000 IQ Plus. Využívají se zejména tam, kde podmínky veřejné soutěže požadují konstrukční hloubku 80 mm a vyšší.

Technika

Jednou z výhod větší stavební hloubky profilu je prostornejší vnitřní komora, která umožňuje použití masivnejší a pevnější ocelové výztuže, takže se výborně uplatní v panelových a bytových domech. Okno o velikosti 1,5 m x 1,5 m má dostatečnou tuhost a dává při manipulaci vetší pocit jistoty. Díky vyšší tuhosti se snadněji ovládají i balkónové dveře. Výška "rám + křídlo" je přitom nižší (117 mm) a tak se více blíží původní úzké pohledové šírce dřevěného okna. Plocha skla, a tedy i průchod světla, je proto větší.

Normy ČSN EN 730540:2002 na ochranu tepla. Integrované velké výztuhy v rámech a křídlech zaručují dobrou stabilitu okna a umožnují konstrukci vetších prvků, které zároveň odolávají silným náporům větru. A protože ochrana a bezpečnost jsou duležitými kritérii při výběru okna, zustává k výběru sklo a kování s odolností proti vloupání. Velmi duležitá je i klimatická pohoda v místnosti. Už před zabudováním okna je potřeba všechny tyto aspekty zohlednit. Okna musí být nejen těsná, ale navíc často musí zajištovat i vyrovnání vlhkosti v interiéru s ohledem na teplotu v místnosti. V případě oken GEALAN lze ke splňení těchto požadavků namontovat větrací klapku GECCO. Tato klapka umožňuje průběžnou výměnu vzduchu v dostatečném rozsahu bez nepříjemného průvanu. Větráním se podstatně zlepšují hygienické podmínky prostředí a snižuje se tak riziko vzniku plísní v ostění. Malá klapka s velkým účinkem dělá z Vašich oken okna s odvětráváním a to vše pro Váš osobní pocit klimatické pohody. Přitom kdykoliv je možné jednoduchým způsobem klapku aretačním kolíkem uzavžít a vrátit tak oknu jeho puvodní vlastnosti. Technicky splňuje větrací systém GECCO všechny požadavky, byl odzkoušen a certifikován s dosažením třídy 3 a 4 v hodnocení zvukově izolačních vlastností. Test také prokázal, že při tomto způsobu výměny vzduchu nevznikají žádné podstatné tepelné ztráty.