Vyhledávání

Kontakt

Moto - Auto Jan Šafr
Horka u Bakova nad Jiz. Bakov nad Jizerou

+420326781544
+420326782571

motoauto@motoauto.cz

Zasklení zimních zahrad

Zasklení stěn je stejné jako u plastových oken více   Skla .PILKINGTON  nebo PILKINGTON Česká republika

Zasklení střechy


Máme dvě možnosti jaký materiál zvolit na naší zimní zahradu
1) První možnost je sklem, kde musíme dobře zvážit dva aspekty bezpečnost a váhu obě tyto věci samozřejmě jdou vyřešit, ale mají vliv na celkovou cenu zimní zahrady.
2 ) Druhá možnost dnes velmi často používaná je zasklení dutinovou polykarbonátovou deskou ktará oproti klasickému sklu je podstatně lehčí, tepelné vlastnosti má stejné odolává UV záření a propouštění slunečních paprsků a jeho cena oproti sklu je poloviční a některých případů i třetinová
 

1) Sklo představuje bezpečnostní riziko při rozbití

Druhy bezpečnostních skel

Tvrzené sklo
které je až pětkrát pevnější než obyčejné sklo a tříští se na malé, bezpečné granule.

Vrstvené sklo
skládá ze dvou skleněných ploch spojených průsvitnou plastovou vrstvou. V případě prasknutí se sice rozlomí, zůstane však na původním místě, čímž snižuje riziko úrazu.

Bezpečnostní sklo
opatřené drátěnou vložkou má uvnitř zakomponovanou drátěnou síťku a v případě rozbití se chová stejně jako vrstvené sklo.
 

 Bezpečnostní sklo nejčastěji používané cca o 1000kč na / 1m2 dražší

porovnání

váha skla je podstatně větší nežli u srovnatelného zasklení polykarbonátem
pro srovnání váha skla
standardní zasklen          í 4 – 16 – 4 20 kg / m2
vrstvené bezpečnostní 6.38 – 16 – 4 26 kg / m2

váha polykarbonátové desky
síla 25 mm 7 stěn 3,4kg / m2
síla 32 mm 7 stěn 3,6kg / m2

Příklad zahrada 5 x 4 m  20 m2 x 1000kč sklo  navíc  5 až 10% s celkové ceny zahrady na vyztužení z důvodu váhy skla která je o 460 kg větší.

 2)  Dutinkové polykarbonátové desky AKYVER


Dutinkové polykarbonátové desky AKYVER se vyznačují vynikajícími tepelně-izolačními vlastnost¬mi, nízkou hmotností, vysokou rázovou houževna¬tostí a velmi dlouhou životností. Výrobní program firmy KAYSERSBERG se skládá ze standardních desek a specialit. Stantartní desky jsou 6, 8 a 10 mm dvoustěnné desky a 16 mm třístěnné. Mezi speciální typy patří 4 mm vč. UV stabilizace, 16, 25 a 32 mm K struktura -pětistěnné desky, 10 a 16 K CONFORT, úprava DROPLESS a fasádní systém AKYVER PANEL 16 mm K a 40 mm.
 

Desky AKYVER jsou koextruzně opatřeny vrstvou zabraňující působení ultrafialového záření, která zaručuje dlouhou životnost a homogenitu desek. Tato homogenita zaručuje:
• trvalou ochranu proti degradujícímu vlivu působení UV záření
• pravidelné rozdělení ochranné vrstvy proti UV záření.
• dokonale hladký povrch
• možnost ohýbání desek bez rizika oddělení jednotlivých vrstev
Tento způsob ochrany desek zaručuje znamenitou odolnost proti povětrnostním vlivům, bezpečnou ochranu proti UV záření a dobré mechanické vlast¬nosti. Na základě těchto mimořádných vlastností jsou desky AKYVER SUN TYPE výrobkem, který je perfektně přizpůsoben použití ve venkovním pro¬středí. Ochranná vrstva, vystavovaná slunečnímu záření, je označena modrou fólií a značící páskou.